10 zajímavých faktů o vývoji G-Shock hodinek

G-Shock hodinky jsou ikonickým symbolem odolnosti a inovace. Od svého uvedení na trh v roce 1983 se staly nezbytným doplňkem pro dobrodruhy, sportovce a každodenní uživatele. Zde je 10 zajímavých faktů o vývoji těchto ikonických hodinek.

1. Vznik G-Shocku: G-Shock hodinky byly vytvořeny v roce 1981 inženýrem Kikuo Ibe, který chtěl vytvořit hodinky, které by odolaly nárokům každodenního života.

2. Testy odolnosti: Při vývoji G-Shocku byly hodinky vystaveny různým testům odolnosti, včetně pádu z výšky 10 metrů a odolnosti proti vodě a tlaku.

3. První model: První model G-Shocku, DW-5000C, byl uveden na trh v roce 1983 a okamžitě získal popularitu díky své odolnosti a funkčnosti.

4. Technologické inovace: G-Shock hodinky jsou známé pro své technologické inovace, jako je solární napájení, radiový řízený čas a odolnost proti magnetickým polím.

5. Design: Design G-Shock hodinek se postupem času změnil, ale stále zůstává ikonickým díky svému robustnímu vzhledu a odolnosti.

6. Speciální edice: G-Shock vydává speciální edice hodinek spojené s umělci, sportovci a módními značkami, což přidává hodinkám další rozměr.

7. Popularita ve sportu: G-Shock hodinky jsou oblíbené mezi sportovci díky své odolnosti a široké škále funkcí, které umožňují sledovat čas, rychlost a další údaje.

8. Využití ve vojenství: Díky své odolnosti a funkčnosti jsou G-Shock hodinky oblíbené mezi příslušníky vojenských jednotek po celém světě.

9. Spolupráce s jinými značkami: G-Shock spolupracuje s dalšími značkami, jako je například Burton, Maharishi a New Era, čímž vytváří unikátní a limitované edice.

10. Trvalý vývoj: Od svého vzniku se G-Shock hodinky neustále vyvíjí, přinášejí nové technologie a designy, které udržují značku relevantní a populární.

G-Shock hodinky se staly symbolem odolnosti a inovace a jejich vývoj od roku 1983 je plný zajímavých faktů a inovací. S jejich robustním designem a širokou škálou funkcí zůstávají tyto hodinky oblíbené mezi dobrodruhy, sportovci a každodenními uživateli po celém světě.