Chytré hodinky Xiaomi

Čínský výrobce Xiaomi už dávno všem ukazuje, že umí dělat špičkové produkty za velmi rozumné ceny. Poté, co se svým fitness náramkem MiBand způsobil revoluci v segmentu, se vrhl i na výrobu chytrých hodinek.

Operační systém v chytrých hodinkách Xiaomi sází na maximálně jednoduché, přehledné a snadno naučitelné prostředí. To v kombinaci se všemi podstatnými funkcemi a nižší cenou produktů vytváří oblíbenou volbu méně náročných zákazníků. Absence pokročilých vychytávek, češtiny a obchodu s aplikacemi nicméně může být pro některé uživatele nepřekonatelným problémem.

Chytré hodinky Xiaomi

Sázka na minimalismus potěší nenáročné až průměrné zákazníky chytrých hodinek Xiaomi, kteří se nechtějí prodírat komplikovaným prostředím, zdlouhavým nastavováním a nekonečnými možnostmi na každém kroku. Jednoduchost současně usnadňuje i celkovou optimalizaci, která napomáhá citelně větší výdrži baterie Xiaomi chytrých hodinek. Oproti výrazně dražším chytrým hodinkám konkurence s nabídkou několikadenního chodu, zde proto není problém najít chytré hodinky i s dvoutýdenní výdrží.

Popsaná jednoduchost však může být kamenem úrazu u náročnějších uživatelů chytrých hodinek. Bez možnosti doinstalovat aplikace a podrobněji upravit rozhraní, jsou majitelé chytrých hodinek Xiaomi odkázáni pouze na samotného výrobce. V našich končinách oproti Číně nelze využít ani bezkontaktní platby. Chybějící čeština navíc může odradit uživatele neznalé jiných jazyků, byť se v systému chytrých hodinek vyskytuje jen několik slovíček, která se dá snadno naučit.

Vedle mnoha sportovních funkcí se u vybraných modelů chytrých hodinek Xiaomi setkáme i s jednoduššími běžeckými plány, které dají tréninkům jasný řád. Zapomenout nesmíme ani na unikátní funkci PAI (Personal Vitality Index), která jediným číslem udává, zda máme dostatek pohybu pro udržení pevného zdraví nebo nikoliv.

Pro vstup do eshopu s chytrými hodinkami Xiaomi klikněte zde: