Fitness náramky

Fitness náramek neboli také digitální krokoměr je chytré zařízení, které monitoruje každodenní pohybovou a srdeční aktivitu. Nejčastěji je to počet kroků, spálených kalorií a záznam spánkové aktivity. Propojuje se přes Bluetooth s chytrým telefonem a v příslušné aplikaci zobrazuje denní statistiky.

Sportovní chytré hodinky mají oproti fitness náramkům více funkcí, mohou klidně i přijímat hovory. Fitness náramky mají naopak mnohem větší výdrž na baterii, neboť nejsou tak vysoce náročným spotřebičem, jako jsou chytré hodinky.

Prvními představiteli fitness náramků byli výrobci Polar a Suunto. Nyní vládne zejména Xiaomi a Samsung.

Fitness náramky eshop

Většina fitness náramků dokáže měřit spánek a krevní tlak. Spánek dokáže náramek měřit díky zabudovanému tříosému akcelerometru. Na měření tepu a tlaku se používá tzv. PPG (fotopletysmograf), optický senzor osvětluje pokožku a měří změnu absorpce světla (pumpování krve v cévách), k měření tlaku používá také algoritmy EKG. Náramky však nedisponují nafukovací manžetou, data tlaku tudíž nejsou tak přesné jako u tlakoměru u lékaře. Jsou spíše orientační – jejich přesnost je už ale výborná, oproti době, kdy náramky teprve začínaly. Fitness náramky bývají často zcela vodotěsné.

Fitness náramek  na zápěstí může mít 3 typy displeje:

  1. malý displej se základními informacemi – plnění denního cíle (kalorie, kroky), zobrazení tepu
  2. velký displej s notifikacemi – zobrazí i notifikace zpráv či příchozí hovor
  3. nebo mohou být zcela bez displeje – spoléhají se na aplikaci v chytrém telefonu, jsou tenčí a lehčí, vydrží déle nabité

Pokud si přejete přejít do eshopu s fitness náramky, klikněte zde.