Chytré hodinky Samsung

Operační systém Tizen dostupný na chytrých hodinkách společnosti Samsung je zajímavý hned v několika ohledech. Už na první pohled zaujme odladěným designem, který rozhodně patří mezi ty nejhezčí na trhu s chytrými hodinkami. Podobně jako WatchOS nebo Garmin OS, je Tizen mimořádně propracovaným systémem s plnou podporou češtiny, nabízí bezkontaktní platby i vlastní obchod s aplikacemi. Zapomenout nesmíme ani na virtuálního asistenta chytrých hodinek nebo výbornou otočnou lunetu, která je už charakteristickým znakem chytrých hodinek značky Samsung. Luneta je nejenom pěkná, ale umožňuje i  intuitivní ovládání v případě rukavic nebo ušpiněných rukou.

Chytré hodinky Samsung

Operační systém chytrých hodinek SamsungTizen se nebojí nabídnout masivní systém s širokou škálou funkcí a uspokojit tak i ty nejnáročnější uživatele. Na rozdíl od Wear OS je perfektně zvládnuta také optimalizace a Tizen se tak chlubí dokonalým chodem bez jakýchkoliv problémů. K dispozici jsou přitom mimořádné možnosti přizpůsobení a seznam aplikací instalovaných v chytrých hodinkách lze například zobrazit jak v kruhové struktuře, tak v podobě klasického seznamu. Na oznámení jde reagovat mnoha způsoby a každé aplikaci lze dokonce přiřadit i specifický tón nebo styl vibrací. Excelentní je také důraz na detaily, což může ilustrovat příchozí zpráva z Messengeru, u které se nejdříve zobrazí profilová fotka odesílatele, která následně ustupuje do pozadí a odkrývá samotný text.

Opomenout nesmíme ani obchod s nemalým počtem aplikací. Ty jsou všemožného zaměření od sportu přes zdraví, zprávy, finance, až po velké množství různorodých her.

Jak zmiňuje již stručný úvod, Tizen se v mnoha směrech podobá konkurenčnímu systému WatchOS. Vedle vzhledu, vysoké míry propracovanosti a širokých možností přizpůsobení je podobná také nižší výdrž chytrých hodinek Samsung, která dosahuje okolo dvou dnů.

Tizen není pozadu ani v oblasti sportu. Vedle měření všech základních veličin nabízí (podobně jako Garmin OS nebo watchOS) kompletní tréninkové plány různého zaměření, ať už jde o posilování, srdeční rytmus nebo redukci váhy. Ani zde nechybí náležité instrukce, fotografie či rovnou videa, která jsou v některých případech dokonce česky.

Orientaci naopak usnadňuje počáteční průvodce, který uživatele provede celým systémem chytrých hodinek a naučí jej i různá gesta.

Pro vstup do eshopu s chytrými hodinkami Samsung klikněte zde: